این مرکز در حدود سال های ۱۳۳۰ توسط مرحوم ارباب گشتاسب فیروزگر به طور نیمه تمام ساخته و به صورت وقف به وزارت بهداری واگذار گردید. بیمارستان در سال ۱۳۳۳ بصورت درمانگاه کار خود را شروع نموده و در سال ۱۳۴۳ با ۱۷۰ تخت و اتاق عمل و بخش های داخلی، جراحی زنان و زایمان، اطفال، چشم پزشکی، گوش وحلق و بینی و ارتوپدی، و درمانگاه های دندانپزشکی عمومی ، جراح بهداشت مادر و کودک و اورژانس رسما" افتتاح گردید. قابل ذکر است که ساختمان انستیتو عالی پرستاری، کتابخانه ، سالن آمفی تئاتر، غذاخوری، دو طبقه اورژانس و مدارک پزشکی و درمانگاه ها بعدا" بنا گردیده است.
ICU ،NICU ، این بیمارستان دارای ۴۸۶ تخت مصوب و ۴۲۹ تخت فعال می باشد. دارای بخشهای تخصصی، فوق تخصصی دیالیز، اتاق های عمل، اورژانس شبانه روزی، واحدهای ،CCU، استروک ICU، جراحی ICU، جراحی اعصاب ICU، داخلی اکوکاردیوگرافی و تست ،ERCP، پاراکلینیکی شامل: آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، آنژیوگرافی، آندوسکوپی، کلونوسکوپی فیزیوتراپی و طب فیزیکی و کار درمانی و... می باشد. ،Day Care، ورزش، برونکوسکوپی و تست تنفس این بیمارستان طرف قرارداد با سازمانهای بیمه‌گر از جمله بیمه خدمات درمانی، تامین اجتماعی، ارتش، نیروی انتظامی و کمیته امداد می‌باشد.

در این مجموعه سه محصول دستگاه تعلیق وزن دینامیکی، سیستم بیوفیدبک گام برداری و دستکش هوشمند از خرداد 1397 نصب شده است و آماده ارائه خدمات می باشد.
آدرس:
تهران، میدان ولیعصر ، خیابان کریم خان ، خیابان به آفرین ، بیمارستان فیروزگر

عکسهای دستگاه

بیمارستان فیروزگر